Ankara’da Temizlik Fiyatları bir çok kritere göre değişkenlik gösterir. Sabit verilen temizlik fiyatları, sonrasında bahse konu işin detaylarının anlatılandan farklı olması durumunda karşılıklı bir memnuniyetsizlik doğurabilmektedir. Bu nedenle yapılacak temizlik işinin mahiyeti ne olursa olsun mutlak suretle işin detayları telefonda ya da yüzyüze görüşüldükten sonra bu detaylar ışığında temizlik firmasından fiyat alınması işin gidişhattı bakımından en sağlıklı yöntem olacaktır.

Örnek vermek gerekirse bir “villa temizliği” işi olduğunu varsayalım. Takdir edersiniz ki her villanın boyutu, metrekaresi, eğer villa eşyalı ise eşyaların yoğunluğu, cam temizliği yapılacak mı? dış cephe temizliği olacak mı ? ve eşya tipi gibi bir çok kriter bu işin fiyatlarını değiştirmektedir. Aynı biçimde “İnşaat Temizliği” işlerinde daire sayısı, metrekare, merdivenlerin ve asansörlerin durumu, cam, kapı, banyo, tuvalet gibi detaylı ve incelik isteyen işler ile ilgili detaylar inşaat temizliği işinde fiyatı doğrudan etkileyen faktörlerdir. “Ev Temizliği” işlerinde ise en fazla fiyatsal oynama yaratan durum ütü ve cam-duvar temizliğinin detayıdır. Zira bu noktalar zaman isteyen ve genel temizlikten daha fazla yorucu olan işler olduğu için hem zamansal planlamada etkili olmakta, hem de görevlendirilecek personel sayısı üzerinde etkili olmaktadır.

Tüm sebepleri birleştirdiğimizde yapılacak temizlik işinin detaylarını en başta eksiksiz ve en doğru biçimi ile belirtmeniz gerektiğinin önemle üzerinde durmak isteriz. Vereceğiniz eksik detay ve bilgiler gereken fiyatın üzerinde veya altında teklif vermemize yol açacaktır. Bu durumda işin mahiyeti pratikte görülmeye başlandığında anlaşmazlıklara yol açabilir.