Temizlik hizmetlerinde bazı alanlar insanların kolay bir şekilde temizleyebileceği alanlar olurken, bazı alanlar ise oldukça tehlikelidir.

Dış Cephe Temizliği işlemi de bu tehlikeli alanlardan birisidir. Yüksek katlı bir binanın dış cephesinin temizlenmesini sağlamak için farklı yöntemler tercih edilebilir. Günümüzde özellikle 20 metreye kadar yükseklik söz konusu olduğunda, bu temizliği sağlayacak özel makineler vardır ve bunlar kısa yoldan temizlik yapmayı sağlar. Fakat binanın yüksekliği 20 metre ve üzeri olduğunda, temizlik işlemi için vinç yardımı, asma sepet yardımı, makaslı platform, örümcek vinç ya da teleskopik uzatma gibi yöntemlerden uygun olan bir tanesi uygulanabilmektedir.

Yüksek katlı binalarda periyodik olarak dış temizliğin sağlanması önemlidir. Dışarıda gelen zararla duman, kir, yağmur gibi dış etkenler sonucunda oksitlenme denilen kalıcı leke durumu meydana gelir. Eğer periyodik olarak binanın dış cephesi için bir temizlik yapılmazsa, bu lekeler camlar üzerinde kalıcı olmaya başlayacaktır. Bu nedenle fazla zaman kaybetmemek gerekiyor aynı zamanda Dış Cephe Temizliği için kullanılacak temizlik malzemesi solüsyonunu da doğru seçmek gerekiyor. Dış yapının türüne göre etkili ve doğru temizleyici maddenin seçilmesi hem daha etkili bir temizliğin yapılabilmesini sağlayacak hem de yüzeye zarar vermeden bir temizliğin yapılmasını sağlayacaktır.

Dış Cephe Temizliği profesyonel bir hizmettir. Bu işlemde kullanılacak teknik ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Bu ekipmanların sağlanması tek başına yeterli değildir. Nitekim binanın yüksekliği ile doğru orantılı olarak uygulamamsı gereken bu işlem, sıradan birisi için oldukça tehlikelidir. Bunun için Dış Cephe Temizliği hizmetinde profesyonel hizmet sağlayan firmalar tercih edilmelidir. Bu sayede binanız için gerekli olan teknik ekipman ve ihtiyaç duyulan temizlik çalışması daha kısa sürede sağlanacaktır. Bu aynı zamanda daha ekonomik bir temizlik yöntemi olarak görülebilir.